Financial Solution Consultant

Τοποθεσία: Πανόρμου

Ώραριο: Πλήρες

Στη συνέχεια σας περιγράφουμε αναλυτικά τις αρμοδιότητες καθώς και τα απαιτούμενα προσόντα για την θέση εργασίας του Financial Solution Consultant.
« Η θέση εργασίας αφορά συνεργασία με στελέχη των διευθύνσεων επενδύσεων, λειτουργιών και λογιστηρίου Χρηματοοικονομικών Οργανισμών, με στόχο την υποστήριξη και ανάπτυξη των μηχανογραφικών λύσεων της εταιρείας
Κύριες Αρμοδιότητες:
Οι Financial Solution Consultants θα αποκτήσουν πλήρη και σε βάθος γνώση των λύσεων που προσφέρει η EFFECT έτσι ώστε να είναι σε θέση να υποστηρίζουν τις παρακάτω εργασίες.
  • Υποστήριξη των πελατών στη χρήση του λογισμικού και εκπαίδευσή τους.
  • Ανάλυση και προσδιορισμός των επιχειρηματικών αναγκών των πελατών.
  • Ανάλυση των ροών εργασίας των πελατών με στόχο την αυτοματοποίηση διαδικασιών.
  • Ποιοτικός έλεγχος νέων λειτουργιών του λογισμικού.
  • Παρουσίαση νέων εφαρμογών και λειτουργιών σε υφιστάμενους ή υποψήφιους πελάτες
Απαιτούμενα Προσόντα:
  • Πτυχίο ΑΕΙ με κατεύθυνση Χρηματοοικονομικά ή θετικές επιστήμες. Μεταπτυχιακές σπουδές θα θεωρηθούν προσόν.
  • Γνώση των επιχειρηματικών αναγκών του τομέα Διαχείρισης Επενδύσεων
  • Γνώση και κατανόηση των χρηματοοικονομικών προϊόντων και εργαλείων (μετοχές, ομόλογα, αμοιβαία κεφάλαια, παράγωγα κ.α.).
  • Άριστη επικοινωνία στην ελληνική και αγγλική γλώσσα.
  • Γνώση οποιασδήποτε άλλης γλώσσας θα θεωρηθεί προσόν.
  • Ανάληψη Πρωτοβουλίας, Ομαδικό πνεύμα, Υπευθυνότητα, Οργανωτικές ικανότητες. Προσανατολισμός στην εξυπηρέτηση Πελατών.
  • Προϋπηρεσία σε παρόμοιους τομείς (Χρηματοοικονομικά, Συμβουλευτικά στον χρηματοοικονομικό τομέα) θα θεωρηθεί προσόν.
  • Άριστη γνώση χρήσης Η/Υ και MS-Office.
Οι ενδιαφερόμενοι που επιθυμούν να ενταχθούν σε ένα δυναμικό περιβάλλον εργασίας, με επαγγελματική εξέλιξη, όπου η ομαδικότητα και η συνεργασία ενθαρρύνονται και η παραγωγικότητα επιβραβεύεται μπορούν να υποβάλλουν βιογραφικό στο: [email protected]
Υπεύθυνη επικοινωνίας: κα. Τζόγια Μιχαλιτσιάνου
Η εταιρία προσφέρει ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών και ιδιωτική ασφάλιση.
Για τους άντρες οι στρατιωτικές υποχρεώσεις θα πρέπει να είναι εκπληρωμένες. »